Kolegium Św. Rodziny to nie tylko szkoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w wydarzeniach, które proponujemy.

W każdym tygodniu odprawiana jest Msza Św. w intencji Rodzin i pracowników. Żeby każdy miał możliwość uczestnictwa w Eucharystii, odprawiane są one naprzemiennie: we wtorki o godz. 12.00 i w czwartki o godz. 17.30. Po każdej Mszy Św. zapraszamy do uczestnictwa w półgodzinnej Adoracji Pana Jezusa w Przenajświętszym Sakramencie.

Dokładne terminy są zaznaczone w kalendarzu.

Jest również możliwość zamawiania intencji szczegółowych. Zgłoszenia przyjmujemy mailowo.

Zapraszamy na cykl kameralnych spotkań z ciekawym wykładem i możliwością dyskusji. Spotkania te w szczególności skierowane są dla Rodziców dzieci Kolegium Św. Rodziny, ale z przyjemnością powitamy również zainteresowanych poniższą tematyką gości.

W tym roku zapraszamy na nowy cykl Czwartków z Wiedzą dla Rodziny, czyli czytanie tekstów, które wznoszą myśl ku Bogu.Na początek pragniemy zaproponować klasykę: Wyznania, Św. Augustyna i Taka jest nasza wiara, Św. Tomasza. Są to krótkie fragmenty z których przybliżymy sobie wybrane fragmenty.

Taka propozycja zapewne wzbudzi naturalny opór. Natychmiast pojawią się inne czynności, które wydają się ważniejsze do wykonania. Z perspektywy ziemskiej zapewne tak jest. Natomiast my chcemy zaprosić do udziału w wydarzeniu na poziomie nieba – na poziomie świętych. Jest to trudne, ale możliwe do wykonania – tylko trzeba uwierzyć, że nie ma rzeczy ważniejszych niż wznoszenie myśli do Boga. Bo miłość rośnie w miarę poznania. A gdy poznamy Boga i nauczymy się o Nim mówić, będziemy mogli tę objawioną nam wiedzę przekazać dzieciom.

Ponadto teksty, które chcemy wspólnie czytać zostały niedawno udostępnione w języku polskim. Wydaje się to być pięknym ukoronowanie 100-lecia odzyskania niepodległości.

W Kolegium Św. Rodziny proponujemy różne zajęcia dla dzieci, młodzieży i ich Rodziców. Zapraszamy dzieci młodsze na zajęcia przyrodnicze, teatralne i językowe; zapraszamy młodzież na warsztaty wspierające w przygotowaniu do egzaminów zewnętrznych, zapraszamy również na zajęcia z kaligrafii i inne.