Logopeda

Diagnoza i terapia logopedyczna dla dzieci:

mgr Katarzyna Saneluta logopeda
wietnamska, pedagog społeczny

email: katarzyna.saneluta@ksr.edu.pl
tel: 606 664 999

Badanie logopedyczne zawiera:

1. wywiad z rodzicami,

2. ocena sposobu porozumiewania się,

3. badanie rozumienia mowy przez dziecko,

4. ocena budowy oraz usprawnienia artykulacyjne,

5. badanie funkcji, fonacyjnych i połykowych,

6. badanie słuchu fonemowego,

7. badanie artykulacji poszczególnych głosek

Kilka słów o mnie:
Po studiach magisterskich które skończyłam w Salezjańskim Instytucie Wychowania Chrześcijańskiego rozpoczęłam przygodę z macierzyństwem. Razem z ukochanym mężem przyjęliśmy i wychowujemy 9 dzieci. Mamy 6 córek i 3 synów. To doświadczenie daje mi szerokie spektrum widzenia rozwoju dzieci i młodzieży.  Mam doświadczenie 19 lat pracy 24 h na dobę. 

W 2020 roku ukończyłam podyplomowe studia z Logopedii. Zafascynowała mnie Metoda Krakowska i praca pani prof J. Cieszyńskiej. Budowa ludzkiego mózgu zadziwia mnie. Dlatego obecnie pracuję jako logopeda i terapeuta opierając się o Metodę Krakowską, która jest neurobiologiczną terapią mózgu. Pracuję z dziećmi z wadami wymowy, z Zespołem Aspergera, z dziećmi z Autyzmem. Widzę swoją pracę jako zadanie, by pomagać innym.

W trakcie wizyty może się okazać, że będzie potrzebna konsultacja z innymi specjalistami, t.j. neurologiem, laryngologiem czy psychologiem. Na podstawie  sformułowanej diagnozy tworzymy indywidualny plan terapii dla dziecka.
Czas trwania terapii zależy od indywidualnych wad i zaburzeń mowy oraz od systematyczności ćwiczeń w domu i w gabinecie. Warunkiem udanej terapii jest wczesne rozpoznanie problemu i dobra współpraca z rodzicami dziecka.

Dzieci od 3 roku życia u których zauważa się opóźniony rozwój mowy zapraszamy również do skorzystania z wczesnej nauki czytania.

Do naszego gabinetu zapraszamy dzieci z Kolegium Św. Rodziny oraz spoza Kolegium. Dla uczniów Kolegium 15% zniżki.

CENNIK:

Wizyta pierwsza połączona z diagnozą 60 min.

120 zł.

Terapia indywidualna 45 min.

90 zł.

Masaż logopedyczny 30 min

60 zł.