Relacja z zajęć on-line…

…o Powstaniu Warszawskim oraz z wirtualnej wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego

W środę, 17 marca odbyło się spotkanie on-line zorganizowane przez Kolegium Świętej Rodziny oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.
W pierwszej części zajęć bardzo miły Pan prowadzący opowiadał nam o Powstaniu Warszawskim, m. in. o dzieciach i rodzinach w czasie wojny i Powstania, małych obrońcach, harcerskiej poczcie i innych tajnych zgrupowaniach już dla tych starszych.
W drugiej części lekcji prowadzący pokazywał nam Muzeum i objaśniał wszystkie rzeczy. Zobaczyliśmy m. in. rysunek dziecka o Powstaniu przeniesiony w powiększeniu na ścianę, kukiełki do teatrzyku dla dzieci, mundury powstańców i sanitariuszek, broń, biało-czerwone opaski na ramię.
Co ciekawe, ponieważ Powstanie trwało 63 dni, w każdej sali przy kilku ekspozycjach znajdują się karteczki z kalendarza z informacją, co działo się danego dnia w czasie Powstania. Karteczki są darmowe i można zabrać je do domu.
Spotkanie bardzo mi się podobało i moim zdaniem było to jedno z najciekawszych i najfajniejszych spotkań na jakich byłam. Mam nadzieję, że odbędą się jeszcze kolejne spotkania on-line o Powstaniu, a jak tylko będzie taka możliwość, to pójdziemy całą rodziną do Muzeum Powstania Warszawskiego.

Marysia Dzierżanowska, klasa VI