Relacja ze spotkania Rodzin w Czerwińsku

W mroźny poranek, w Czerwińsku powitał nas piękny wschód słońca

W dniu 23 listopada 2019 roku, w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą miało miejsce wyjątkowe spotkanie. Wzięli w nim udział pracownicy Kolegium, nauczyciele i rodzice z dziećmi. W czasie kilkugodzinnych warsztatów rodzice (najpierw sami, a następnie we współpracy z nauczycielami) opracowywali Projekty Rodzinne.  Punktem wyjścia każdego projektu były marzenia i pragnienia rodziców! Następnie rodzice wraz z  nauczycielami „wkomponowali” w projekt zadania edukacyjne dla dzieci, których wykonanie i zaprezentowanie będzie jednocześnie ustną częścią egzaminu przedmiotowego.

Projekty Rodzinne opierają się na autorskiej metodzie projektowej „ROWER”, która była prezentowana w czasie II Konferencji Edukacyjnej w październiku tego roku.

Spotkanie przebiegało we wspaniałej atmosferze i było okazją do integracji środowiska rodziców, nauczycieli i pracowników Kolegium. Zachęcamy wszystkich, którzy nie mogli przybyć, a którzy chcieliby się dowiedzieć więcej na temat Projektów Rodzinnych do kontaktu z Dyrekcją, nauczycielami i psychologami Kolegium Świętej Rodziny.

W mroźny poranek, w Czerwińsku powitał nas piękny wschód słońca.
Spotkanie rozpoczęliśmy Mszą Św. w pięknej kaplicy z obrazem MB Miłosierdzia.
Wprowadzenie przez P. Dyrektora w warsztaty.
Piękny widok Wisły z sali warsztatowej.
Dzieci rozgościły się w Oratorium…
…i w Muzeum Misyjnym.

Spotkanie nauczycieli pod kierownictwem Pana Dyrektora.
Warsztaty rodziców poprowadzili nasi psychologowie.
…a na spacerze towarzyszył nam…św. Janek Bosko 🙂
…był również czas na pogaduchy 🙂