Warsztaty dla uczniów LO

 • Cykl warsztatów dla uczniów rozpoczyna się 26 września 2022 r. i trwa do 28 kwietnia 2023 r.
 • Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę w niewielkich grupach
 • Istnieje możliwość zakupu obiadu po wcześniejszym złożeniu zamówienia i opłaty w sekretariacie. Zgłoszenia przyjmujemy do godz. 9.30

Zapisy:

e-mail: [email protected]
tel.: 885 373 381

Miesięczny koszt zajęć uzależniony jest od ilości wybranych warsztatów.

Program warsztatów obejmuje wszystkie epoki literackie ze szczególnym uwzględnieniem epok najnowszych, co daje możliwość maturzystom na powtórzenie i przypomnienie materiału, a uczniom klas młodszych na szersze, krytyczne spojrzenie na pisarski dorobek ludzkości.

Podczas zajęć uczestnicy będą zdobywać wiedzę oraz umiejętności potrzebne do analizy i interpretacji prozy, liryki i dramatu, będą również ćwiczyć rozumienie tekstu czytanego, poprzez rozwiązywanie i omawianie testów maturalnych.

Słuchacze będą mieli również możliwość zmierzenia się z próbnymi maturami, które będą sprawdzane przez egzaminatora maturalnego, jak również konsultacji dotyczących egzaminu.

Ramowy program spotkań:

– Epoki literackie wprowadzenie i przypomnienie.
– Co łączy bohaterów?
– Romantyczna konwencja mówienia o miłości.
– Motyw kłótni w literaturze.
– Rozumienie tekstu czytanego  ćwiczenia.
– Sposoby przedstawiania intelektualistów w literaturze.
– Labirynt – przestrzeń zapraszająca do odkryć czy pułapka bez wyjścia?
– Określ, jaki problem podejmuje autor  ćwiczenia z tekstem.
– Czy w miłości lepiej słuchać głosu rozsądku, czy też oddać się namiętności?
– Analiza i interpretacja tekstu poetyckiego.
– Określ, jaki problem podejmuje autor ćwiczenia z tekstem.
– Czy szczególne okoliczności mogą usprawiedliwić postępowanie sprzeczne z podstawowymi zasadami etyki?
– Rozumienie tekstu czytanego – ćwiczenia.
– Relacje między narratorem a światem przedstawionym.

Osoba prowadząca: mgr Magdalena Waleszczyńska

Na warsztatach przyjrzymy się jeszcze raz całej historii powszechnej od starożytności do czasów współczesnych. Warsztaty te mają na celu przede wszystkim przygotowanie licealistów do matury z historii.

Osoba prowadząca: dr Marta Kowalska

Warsztaty z filozofii przeznaczone są dla wszystkich, którzy chcą poznać szczyty ludzkiego i swojego myślenia. Chcą poznać ostateczne zasady rozumienia  wszystkiego. Są to zajęcia dla odważnych, którzy nie boją się skonfrontować swojego myślenia z geniuszami europejskiego intelektu. Są to zajęcia dla tych, którzy nie boją się latać, są dociekliwi, mają mnóstwo pytań. Na naszych zajęciach będziemy szukać na nie odpowiedzi, których kryterium jest prawda. Chcemy budzić głód prawdy i próbować ją zaspokoić. Na tym polega piękno i sens życia.

Nie waham się powiedzieć, że są to zajęcia dla każdego, pod warunkiem, że chcesz się wznieść ponad komputer, stół, siebie, ziemię, wszechświat?.

Za warsztaty z filozofii nie naliczamy opłat 🙂

Osoba prowadząca: dr Andrzej Mazan

Zajęcia z języka angielskiego dla uczniów z klas Liceum przygotowujące do matury podstawowej. Zakres zajęć obejmuje tematy maturalne oraz powtórkę gramatyki. Celem zajęć jest doskonalenie umiejętności mówienia, czytania i słuchania ze zrozumieniem oraz pisania.

Osoba prowadząca: mgr Marta Kodura

Warsztaty z elementami metodyki projektu w realizacji programu języka angielskiego klasach licealnych z integracją metody CLIL i ICT w Kolegium Św. Rodziny.

Warsztaty mają na celu rozwinięcie kompetencji językowych w obszarze języka angielskiego na poziomie B2 z wykorzystaniem metody projektu. Metoda projektowa wykorzystuje szereg kompetencji, łączy dziedziny nauki oraz pozwala na wykorzystanie i rozwój wielu umiejętności ucznia. Młody człowiek planujący realizację projektów, przeprowadzanie ankiet, obserwujący rezultaty potrafi samodzielnie myśleć, analizować zjawiska, stąd akademickie zrozumienie coraz bardziej złożonych zjawisk społecznych staje się coraz bardziej dostępne.

Planowane warsztaty pozwolą na opanowanie części materiału egzaminacyjnego i maturalnego. Będziemy pracować w oparciu o wysokiej jakości materiały językowe, maturalne karty pracy z wykorzystaniem zadań z matur. Poznamy formy wypowiedzi pisemnych wymaganych na egzaminie maturalnym i końcoworocznym, uczniowie będą pisali każdą z wymaganych form na zajęciach. Rozwiniemy także umiejętności słuchania i aktywnej komunikacji werbalnej. Nasze prace będziemy publikować na blogu grupy i w innych ciekawych formach.

Osoba prowadząca: mgr Marta Kodura

Podczas warsztatów będziemy rozwijać umiejętności komunikacji, czytania, pisania oraz słuchania w języku hiszpańskim. Każdy z tych elementów będzie połączony z poprawnym użyciem gramatyki i słownictwa. Szczególnie ważna jest dla mnie komunikacja aby język hiszpański mógł być wykorzystany przez was w życiu codziennym np. podczas podróży.

Celem zajęć jest to, aby uczniowie oswoili się z językiem hiszpańskim i aby zaczęli jak najszybciej komunikować się po hiszpańsku. Od samego początku będziemy rozmawiać po hiszpańsku, aby egzamin ustny nie był dla nikogo stresującym wydarzeniem.  Zajmiemy się też ważniejszymi zagadnieniami gramatycznymi, które są niezbędne do wytłumaczenia przez nauczyciela.

Planujemy podział na 2 grupy, zgodnie z umiejętnościami uczniów – grupa podstawowa i średnio-zaawansowana. Poziom zajęć będzie dostosowany do umiejętności i poziomu językowego grupy. Chcemy, aby każdy mógł rozwijać znajomość języka w odpowiednim  dla siebie tempie i aby zajęcia dały mu jak najwięcej satysfakcji.

Osoba prowadząca: mgr Paulina Gacyk

Na zajęciach będziemy zajmować się zagadnieniami z szeroko rozumianego zakresu rozszerzonego geografii. Będzie to przede wszystkim geografia fizyczna – elementy środowiska przyrodniczego. Treści mogą być dostosowane do zainteresowań i potrzeb uczniów.

Osoba prowadząca: mgr Marta Konfederak

Osoba prowadząca: mgr Tomasz Ładziński

Osoba prowadząca: mgr Tomasz Ładziński

Informatyka to nieograniczone możliwości dla każdego z nas. Na zajęciach będziemy posługiwali się oprogramowaniem użytkowym, pakietem biurowym (Micrsoft Office, Libre Office), oprogramowaniem do tworzenia grafik, zaproszeń czy plakatów. Porozmawiamy sobie o danych osobowych i bezpiecznym surfowaniu w sieci. Oczywiście portale społecznościowe na których jesteśmy też będą częścią naszych spotkań.

Osoba prowadząca: mgr  inż. Łukasz Kowalski

– Na warsztatach z fizyki będziemy zajmować się wybranymi przykładami organizacji ruchu ciał opracowanymi i wymyślonymi przez wybitnych światowych fizyków. Pokażemy co z tych pomysłów wynika i jak można je zastosować. Na poziomie szkoły średniej będą to przykłady ruchu niewidzialnego.
– Kilka słów wyjaśnienia o schemacie fizyki jako obrazie przyrody.
– Wszyscy widzimy, że przyroda jest zmienna. Cechą zmienności jest ruch
a) Ruch ciału może być nadany z zewnątrz i wtedy ciało dysponuje nadaną ilością.
b) Ale też ciało może mieć zasadę ruchu w sobie jak np. roślina, zwierzę, człowiek. Takimi zjawiskami zajmuje się biologia.
– Fizyka zajmuje się opisem ruchu ciał bez wewnętrznego źródła, obiektami bezwładnymi mającymi w sobie nadany ruch przez popchnięcie, zahamowanie, odkształcenie.
– Fizyka szuka reguł, aby te zmiany opisać, szuka stałych związków pomiędzy wielkościami, jakie może zmierzyć. Nazywane są one prawami i wiązane z nazwiskami fizyków, którzy je sformułowali. Spróbujemy na warsztatach poznać najważniejsze z nich w różnych działach fizyki.
– Dzielimy fizykę ze względu na ROZMIAR poruszających się ciał..
a) Gdy opisuje ruchy małych i dużych ciał, planet, gwiazd, galaktyk, to zajmujemy się mechaniką i grawitacją.
b) Gdy opisujemy ruch atomów i drobin zmieniających się pod wpływem ciepła, to jesteśmy w termodynamice.
c) Gdy śledzimy ruch cząstek naładowanych elektrycznie, to tkwimy w elektrodynamice i magnetyzmie.
d) Gdy zajmuje nas ruch drgający i fale to wkraczamy w akustykę, optykę i elektromagnetyzm.
e) Gdy opisujemy ruch cząstek w atomach jesteśmy w fizyce atomowej.
f) Gdy zajmujemy się środkiem atomów, czyli jądrem i jego przemianami jesteśmy w fizyce jądrowej.
g) Na końcu jest fizyka kwantowa, która opisuje zderzenia i przemiany najmniejszych cząstek przyrody.

Osoba prowadząca: dr Andrzej Mazan

Osoba prowadząca: dr Maria Misiak

Warsztaty z elementami metodyki eksperymentu i projektu w realizacji programu biologii klas licealnych z integracją metody CLIL w Kolegium Św. Rodziny. Warsztaty mają na celu zapoznanie uczniów z wiedzą na temat zjawisk i fenomenu natury z wykorzystaniem metody CLIL (wykorzystania języka angielskiego), narzędzi ICT (informatycznych) oraz metodyki planowania i wykonywania doświadczeń, które stanowią sedno sposobu poznawczego w biologii i dominują w nauczaniu jej na całym świecie.

Metoda projektowa i eksperymentalna wykorzystuje szereg kompetencji, łączy dziedziny nauki oraz pozwala na wykorzystanie i rozwój wielu umiejętności ucznia. Młody człowiek planujący doświadczenia i obserwujący rezultaty potrafi samodzielnie myśleć, analizować zjawiska, stąd akademickie zrozumienie coraz bardziej skomplikowanych pojęć staje się coraz bardziej dostępne, otwiera drzwi do kolejnych etapów wiedzy. Uczniowie rozwijają także umiejętności manipulacyjne, oceniane i wykorzystywane w dalszych etapach edukacji.

Planowane warsztaty pozwolą na opanowanie części materiału egzaminacyjnego i maturalnego. Podczas zajęć przygotujemy się do realizacji projektu egzaminacyjnego, ew. do konkursów licealnych oraz będziemy pracować na maturalnych kartach pracy.

Osoba prowadząca: mgr Marta Kodura

Kalendarz Warsztatów

2023 marzec

pon. wt. śr. czw. pt. sob. niedz.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
 • Historia kl. 4-6, p. M. Kowalska, sala Męczennicy
 • Informatyka kl. 7-8, p. Ł. Kowalski, sala Pracownia
 • Historia kl. 7-8, p. M. Kowalska, sala Męczennicy
 • Język polski kl. 4-6, p. A. Kądzielska, sala JP II.2
 • Matematyka kl. 6-7, p. A. Waleszczyński, sala JP II.2
21
 • Geografia kl. 4-6, P. M. Konfederak, sala JP II.2
 • Język hiszpański 7-8, p. P. Gacyk, sala Wyszyńskiego
 • Kurs szycia na maszynie i projektowania ubrań SP i LO, p. E. Dzika-Cyganek, sala Maksymiliana
 • Geografia kl. 7-8, P. M. Konfederak, sala JP II.2
 • Język hiszpański kl. 4-6, p. P. Gacyk, sala Wyszyńskiego
 • ODWOŁANE!!! Język angielski kl. 4-6, p. M. Perłowska, sala JPII.1
 • Język hiszpański LO, p. P. Gacyk, sala Wyszyńskiego
 • Język rosyjski SP+ LO, gr. A0, p. J. Gruda, s. Męczennicy
 • Język angielski LO, p. M. Kodura, sala Pracownia
 • Język rosyjski LO gr. A2, p. J. Gruda, s. Męczennicy
 • Zajęcia artystyczne kl. 4-8 p. E. Dzika-Cyganek, Sala Maksymiliana
 • Kurs maturalny - geografia, sala Pracownia
22
 • Chemia kl. 7 - p. M. Misiak, sala JP II.2
 • Fizyka kl. 8 - p. A. Mazan, sala Wyszyńskiego
 • Matematyka kl. IV-V, p. B. Basińska, sala JP II.1
 • Chemia kl. 8 - p. M. Misiak, sala JP II.2
 • Fizyka, kl. 7 - p. A. Mazan, sala Wyszyńskiego
 • Język polski kl. 7-8, p. M. Waleszczyńska, sala Wyszyńskiego
 • Przyroda kl. 4-6, p. I. Bazydło, sala Męczennicy
 • Biologia kl. 7-8, p. I. Bazydło, sala Męczennicy
 • Matematyka kl. VI-VII, p. B. Basińska, sala JP II.1
 • Kurs przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty, Matematyka, sala JP II.1
 • Akrobatyka kl. 4-6, Grow Academy
 • Kurs maturalny - język polski, sala Wyszyńskiego
 • Kurs przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty, język angielski, sala Męczennicy
 • Kurs maturalny - matematyka, sala JP II.2
 • Kurs przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty - język polski, sala Wyszyńskiego
 • Kurs maturalny - język angielski, sala Pracownia
23
 • Zajęcia leśne kl. 4-7, Tipi Kamp, Janówek
 • Koło literackie, p. A. Kądzielska, sala JP II.2
 • Informatyka kl. 4-6, p. A. Juźwin, sala Pracownia
 • Grafika komputerowa kl. 4-6, p. M. Dziobkowski, sala Pracownia
 • Grafika komputerowa kl. 7-8 + LO, p. M. Dziobkowski, sala Pracownia
24
25
26
27
 • Historia kl. 4-6, p. M. Kowalska, sala Męczennicy
 • Informatyka kl. 7-8, p. Ł. Kowalski, sala Pracownia
 • Historia kl. 7-8, p. M. Kowalska, sala Męczennicy
 • Język polski kl. 4-6, p. A. Kądzielska, sala JP II.2
 • Matematyka kl. 6-7, p. A. Waleszczyński, sala JP II.2
 • J. niemiecki SP+LO, p. M. Koziczyńska
28
 • Geografia kl. 4-6, P. M. Konfederak, sala JP II.2
 • Język hiszpański 7-8, p. P. Gacyk, sala Wyszyńskiego
 • Kurs szycia na maszynie i projektowania ubrań SP i LO, p. E. Dzika-Cyganek, sala Maksymiliana
 • Filozofia LO, p. A. Mazan
 • Geografia kl. 7-8, P. M. Konfederak, sala JP II.2
 • Język hiszpański kl. 4-6, p. P. Gacyk, sala Wyszyńskiego
 • Język angielski kl. 4-6, p. M. Perłowska, sala JPII.1
 • Język hiszpański LO, p. P. Gacyk, sala Wyszyńskiego
 • Geografia LO, p. M. Konfederak, sala JP II.2
 • Język rosyjski SP+ LO, gr. A0, p. J. Gruda, s. Męczennicy
 • Język rosyjski LO gr. A2, p. J. Gruda, s. Męczennicy
 • Zajęcia artystyczne kl. 4-8 p. E. Dzika-Cyganek, Sala Maksymiliana
 • Kurs maturalny - geografia, sala Pracownia
29
 • Chemia kl. 7 - p. M. Misiak, sala JP II.2
 • Fizyka kl. 8 - p. A. Mazan, sala Wyszyńskiego
 • Matematyka kl. IV-V, p. B. Basińska, sala JP II.1
 • Chemia kl. 8 - p. M. Misiak, sala JP II.2
 • Fizyka, kl. 7 - p. A. Mazan, sala Wyszyńskiego
 • Chemia LO - p. M. Misiak, sala JP II.2
 • Język polski kl. 7-8, p. M. Waleszczyńska, sala Wyszyńskiego
 • Przyroda kl. 4-6, p. I. Bazydło, sala Męczennicy
 • Biologia kl. 7-8, p. I. Bazydło, sala Męczennicy
 • Język polski LO - p. M. Waleszczyńska, sala Wyszyńskiego
 • Matematyka kl. VI-VII, p. B. Basińska, sala JP II.1
 • Kurs przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty, Matematyka, sala JP II.1
 • Akrobatyka kl. 4-6, Grow Academy
 • Kurs maturalny - język polski, sala Wyszyńskiego
 • Kurs przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty, język angielski, sala Męczennicy
 • Kurs maturalny - matematyka, sala JP II.2
 • Kurs przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty - język polski, sala Wyszyńskiego
 • Kurs maturalny - język angielski, sala Pracownia
30
 • Zajęcia leśne kl. 4-7, Tipi Kamp, Janówek
 • Koło literackie, p. A. Kądzielska, sala JP II.2
 • Informatyka kl. 4-6, p. A. Juźwin, sala Pracownia
 • Grafika komputerowa kl. 4-6, p. M. Dziobkowski, sala Pracownia
 • Fizyka LO, p. A. Mazan, sala Wyszyńskiego
31