Warsztaty dla Małżonków D.O.M.
Część I - Góra błogosławieństw
Spotkania D.O.M. (od słów Dobra nowina, Osoby, Miłość) to wyjątkowy czas przemiany życia małżeńskiego i rodzinnego. Dzięki zgłębianiu słów Chrystusa o błogosławieństwach, uczestnicy mogą na nowo – z wiarą, nadzieją i miłością – spojrzeć na swoje życie. Wspólnie wsłuchując się w Słowo Boże stwarzamy jednocześnie przestrzeń do osobistych rozważań i refleksji. Zajęcia są tak skonstruowane, że pozwalają na nowo odkryć dar relacji z bliskimi osobami. Jednocześnie uwzględniają różnorodność i bogactwo doświadczeń życiowych uczestników. Spotkania zmierzają ku odkryciu wielkości naszego ducha, w procesie zbliżania się do źródła jakim jest mieszkający w nas Duch Święty. W tych spotkaniach doświadczamy Jego oddziaływania, co skutkuje rosnącą świadomością naszej godności i wzrostem gotowości do dobrego działania. Istotą naszych spotkań jest także tworzenie wspólnoty żywego Kościoła – wspólnoty Chrystusowych przyjaciół.
Cele spotkania:
- dobry, owocny czas spędzony z żoną/mężem
- odkrywanie dobra, które jest w naszym życiu, a którego często nie zauważamy
- dostrzeżenie głębi i piękna małżeństwa i życia rodzinnegodostrzeżenie głębi i piękna małżeństwa i życia rodzinnego
- wsparcie w wychowaniu dzieci w wierze
- wymiana doświadczeń przez uczestników
- odkrywanie jak działa Bóg w naszej codzienności
- zmiana spojrzenia na siebie, bliskie osoby i Chrystusa
- zbliżanie się do źródła jakim jest Duch Święty w nas
- nawiązanie żywej przyjaźni z Jezusem i Maryją
Czas trwania:
- Każde spotkanie składa się z 3 części (po ok 2 godziny każda) i odbywa się w dużych grupach (min. 20 małżeństw)
- Spotkania odbywają się w soboty w godzinach 10.00 – 17.00
- W czasie zajęć są dwie przerwy – kawowa i obiadowa
Formy pracy w czasie spotkań:
- ćwiczenia indywidualne i pogłębiona refleksja
- ćwiczenia małżeńskie
- analiza scen ewangelicznych
- dialog z uczestnikami
- elementy wykładowe z teologii, psychologii, filozofii, pedagogiki
- prezentacja multimedialna
- materiały dla uczestników
Opieramy sie na:
- teologii katolickiej
- psychologii chrześcijańskiej
- filozofii klasycznej
- pedagogice
Termin i miejsce:
Spotkanie odbędzie się 16 października w godzinach 10.00 – 17.00
Kolegium Świętej Rodziny
ul. Baczyńskiego 9, Łomianki
Koszt i zapisy:
Opłatę w wysokości 220 zł/małżeństwo prosimy wpłacać na konto:
Kolegium Świętej Rodziny
ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 9
05-092 Łomianki
Santander Bank
Nr konta: 39109010140000000137405551
Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 13 października
Potwierdzenie udziału oraz ewentualne pytania prosimy wysyłać na adres: andrzej.mazan@ksr.edu.pl lub pod nr telefonu 516 097 111
Prowadzący:
Andrzej Mazan – Dyrektor Kolegium Św. Rodziny w Łomiankach. Fizyk, filozof i teolog, dr pedagogiki. Wieloletni wykładowca pedagogiki rodziny, teorii wychowania, antropologii na Wydziale Studiów nad Rodziną UKSW. Nauczyciel i dyrektor w szkołach wiejskich, prowincjonalnych i elitarnych, społecznych, państwowych i prywatnych. Przekonany, że rodzina jest najistotniejszym zasobem ludzkości zdolnym ją odrodzić i poprowadzić. Od 44 lat mąż, później ojciec ośmiorga dzieci, obecnie też dziadek. Autor dwustu felietonów i artykułów o rodzinie, kulturze chrześcijańskiej.
Paweł Jurczyk – od 32 lat w małżeństwie, ojciec dwojga dzieci – dorosłego syna i 17 – letniej córki, psycholog, nauczyciel mianowany. Zajmuje się edukacją, wsparciem rodzin i psychoterapią. Od 2011 r. współpracuje w rozwijaniu edukacji domowej w Polsce. Pracuje w Kolegium Św. Rodziny w Łomiankach. Od wielu lat prowadzi wykłady i warsztaty na uczelniach warszawskich w zakresie kształcenia i doskonalenia nauczycieli i pedagogów. Współpracuje z programami profilaktyki uzależnień i ryzykownych zachowań dzieci i młodzieży jako superwizor trenerów i doradca ds. jakości. W latach 1990 – 2002 pracował w MEN – Departament Kształcenia i Doskonalenia Nauczycieli oraz w Centralnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie (obecnie ORE); jako kierownik Pracowni ds. Rozwoju Systemu Doskonalenia Nauczycieli, koordynator programów szkoleniowych, specjalista ds. organizacji i zarządzania oświatą, finansowania i ewaluacji szkoleń w krajowych i międzynarodowych projektach edukacyjnych,
W l. 1995 – 2002 był członkiem Rady Katechetycznej przy Prymasie Polski; Pasjonuje się historią, literaturą, Italią i przyrodą, a zwłaszcza lasem.
Paweł Lewicki – szczęśliwy mąż i ojciec trójki dzieci. Z wykształcenia psycholog rodzinny. Pracuje w Kolegium Świętej Rodziny w Łomiankach.
Właściciel Chrześcijańskiego Ośrodka Psychologicznego w Łodzi. Na co dzień prowadzi terapie indywidualne i małżeńskie, a także udziela wsparcia wychowawczego dla rodziców.
Od początku 2020 roku w ramach projektu Ministerstwa Sprawiedliwości, udziela wsparcia psychologicznego dla osób pokrzywdzonych przestępstwem.
Posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu i prowadzeniu warsztatów psychologicznych. W latach 2012 – 2019 związany z programem profilaktycznym Archipelag Skarbów, gdzie oprócz prowadzenia warsztatów dla młodzieży, rodziców i nauczycieli zajmował się szkoleniem trenerów. Koordynator wieloletnich projektów prorodzinnych i profilaktycznych w łódzkich szkołach. Uczestniczył jako prelegent w licznych konferencjach prorodzinnych i dotyczących profilaktyki zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży.
Uczestnik wielu szkoleń m. in. z zakresu psychoterapii, organizowanych w ramach studiów podyplomowych przez Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich w Warszawie.
Małgorzata Bechler – żona i mama, z wykształcenia pedagog, trener rozwoju osobistego. Prowadzi wykłady i warsztaty dla dorosłych, rodziców, nauczycieli, a także dla młodzieży. Certyfikowany trener programów profilaktycznych. Na co dzień pracuje również jako nauczyciel. Codzienną pracę wzbogaca wieloletnim doświadczeniem medialnym. Chętnie pogłębia wiedzę o człowieku. Lubi podróże: te geograficzne i kulinarne.
Zespół wspierający:
Michał Czerwiński – psychopedagog, mediator, terapeuta, Ukończył PW oraz Akademię Humanistyczną w Łodzi na kierunku Psychopedagogika i Coaching a także Studium Życia Rodzinnego i Mediacje Pojednawcze na UKSW. Realizuje i prowadzi różne programy profilaktyczne oraz warsztaty psychoedukacyjne. Posiada doświadczenie pracy jako mediator oraz terapeuta w ujęciu integralnym tzn., uwzględniającej duchowość człowieka (Chti – Chrześcijańska terapia integralna). Prywatnie mąż i ojciec trzech dorastających synów. Z zamiłowania żeglarz i ratownik.
Marek Patrzykont – z wykształcenia inżynier elektronik, wieloletni menadżer w firmie IT, ale także menadżer w instytucjach edukacyjnych i turystyki kwalifikowanej. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi i rodzicami. Mąż i ojciec dwójki dzieci. Wyznawca zasady „Rodzina jest najważniejsza”. Z zamiłowania przewodnik górski.
Michał Nowakowski – z wykształcenia Kulturoznawca, od wielu lat właściciel firmy z branży motoryzacyjnej. Posiada doświadczenie organizacyjne oraz wychowawcze. Współorganizator licznych wydarzeń chrześcijańskich. Zaangażowany w służbę medyczną pielgrzymki WAPM. Przewodnik i animator wspólnot kościelnych. Pasjonuje się psychologią chrześcijańską. W wolnych chwilach podróżuje i majsterkuje.
Katarzyna Możejko – żona, mama trójki dzieci. Z wykształcenia matematyk, z zawodu programista i analityk. Od kilkunastu lat, razem z mężem, we wspólnocie Domowego Kościoła. Lubi ładne wnętrza, stare meble oraz narty biegowe.