Łomianki dla odkrywców

Dnia 12 lutego 2024 roku w Bibliotece Kolegium Świętej Rodziny odbyło się spotkanie z Małgorzatą Kozińską–Rychner – mieszkanką Łomianek od urodzenia, polonistką, pedagogiem i animatorką kultury. Pani Małgorzata jest autorką pierwszej książki o historii gminy Łomianki napisanej dla dzieci. Publikacja nosi tytuł „Łomianki dla odkrywców”.

Spotkanie przebiegało w żywej i przyjaznej atmosferze. Autorka przybliżyła uczniom historie osadnictwa i tworzenia się społeczności lokalnej na terenie dzisiejszej gminy Łomianki. Zabrała czytelników w swoistą podróż do przeszłości pokazując wyjątkowe miejsca na mapie miasta.

Uczestniczący w spotkaniu uczniowie klas 0-6 z Kolegium Świętej Rodziny chętnie zadawali Autorce pytania, a niektórzy z nich sami opowiadali o znanych im zakątkach gminy.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią książki, będącej inspiracją do zgłębiania i popularyzowania wiedzy o historii Łomianek wśród najmłodszego pokolenia mieszkańców.

Uzupełnieniem i dodatkiem do publikacji historycznej są „Łomianki dla odkrywców – kolorowanki i łamigłówki”. Obydwie pozycje stanowią przygotowaną przez Autorkę spójną całość.

 

Galeria