Kolegium Św. Rodziny

inwestycją dla całej Rodziny

EDUKACJA

Poprzez warsztaty edukacyjne, dostęp do nauczycieli w ramach konsultacji i platformę edukacyjną wspieramy naszych uczniów w nauce i odkrywaniu swoich zainteresowań.

PASJA

Organizujemy spotkania dla młodzieży i całych rodzin, aby pomóc w odkrywaniu ich własnych pasji i stworzyć miejsce dzielenia się nimi z innymi. Pasja przynosi wiele radości całej rodzinie.

RODZINA

Spotkania indywidualne, grupowe; konferencje; webinary; itp. to czas przeznaczony głównie dla rodziców, którzy podjęli decyzję o nauce swoich dzieci poza szkołą. Edukacja domowa to szansa rozwoju dla całej rodziny.

Aktualności

Nasza przyszłość…

Nasza przyszłość… Rozpoczął się Adwent, czas naszej nadziei. Oczekujemy przyjścia Boga, który…

Rekolekcje adwentowe

W dniach 16 i 17 grudnia 2022 w Kolegium Świętej Rodziny odbędą…

Warsztaty psychologiczno-edukacyjne

Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi (Szkoła Podstawowa i LO) na warsztaty…

Galeria

Wydarzenia w Kolegium Św. Rodziny

IMG_20210706_195231_2
Jestem uczennicą Kolegium Świętej Rodziny od 5 lat, lecz nie znaczy to, że jestem w edukacji domowej dopiero od pięciu klas ponieważ moją przygodę z homeschoolingiem zaczęłam już w pierwszej klasie podstawówki. W naszej szkole organizuję spotkania dla młodzieży licealnej, chętnie służę pomocą wszystkim uczniom oraz czasem pomagam podczas konferencji organizowanych w naszej szkole. Moim zdaniem edukacja domowa to wspaniały sposób, aby do własnego nauczania podejść bardziej po swojemu i mieć szansę zaciekawić się światem.
Maria Jurczyk Uczennica Kolegium Św. Rodziny
kopia
Jako absolwentka liceum w Kolegium Św. Rodziny mogę śmiało powiedzieć, że decyzja o przejściu na edukację domową była dla mnie najlepszą z możliwych. Homeschooling dał mi swobodę i przestrzeń na faktyczne zarządzanie swoim czasem, co jest dzisiaj przywilejem niewielu. Pomógł mi dojrzeć, poznać siebie, brać odpowiedzialność za swoje decyzje, rozwinął relacje rodzinne. Ode mnie również zależało w jakim środowisku ludzi się obracałam, bo nie zostało mi to z góry przydzielone przez system. W Kolegium prawdziwie od Ciebie zależy ile talentów rozwiniesz, a ile zakopiesz.
Zofia Saneluta Absolwentka Kolegium Św. Rodziny
rocznica1
Jesteśmy rodzicami czwórki dzieci: Andrzeja 10 lat, Uli 8 lat, Ewy 5 lat i Rafała 2 lata. Dwoje są w nauczaniu domowym, Andrzej jest niepełnosprawny – Zespół Downa. Bardzo długo zastanawialiśmy się nad wyborem odpowiedniej szkoły. Tradycyjny system szkolny (szkół specjalnych) jest naszym zdaniem uśredniony, a niepełnosprawny syn ma większe możliwości w nauczaniu domowym i często przeskakuje swoje granice rozwojowe. Naszym zadaniem jest wspieranie dzieci w jak najlepszym rozwoju i wychowaniu. Dzięki wypracowanej szczególnej sytuacji życiowej, razem z mężem pracujemy w domu, zdecydowaliśmy, że nauczanie domowe jest w tym momencie najlepszym wyborem dla rodziny. Kolegium Świętej Rodziny zapewnia nam wpływ na dobór specjalistów wspomagających Andrzeja. Żadna inna szkoła systemowa (specjalna) nie zapewni nam takiej opcji. Bardzo doceniamy wpływ rodzicielski i czas spędzony z dziećmi w trakcie nauczania. Reagujemy na ich potrzeby, szukamy i eksperymentujemy z różnymi pomysłami. Doświadczamy satysfakcji z postępów rozwojowych dzieci. Zapewniamy im to, co jest najpotrzebniejsze na danym etapie edukacji. Obserwujemy pozytywne efekty: duże chęci i zaangażowanie syna, radość, a to przekłada się na wspieranie jego zdrowia. Andrzej wspina się na swoje wyżyny: uczy się czytać, liczyć, wyraźnie mówić, trenuje badmintona, łucznictwo, uczestniczył w warsztatach przyrodniczych, plastycznych, kulinarnych i technicznych. Wielkim darem minionego roku szkolnego było wspólne przygotowanie syna i córki do Pierwszej Komunii Świętej. Andrzej został ministrantem i posługuje ks. Jarosławowi Szymczakowi w Instytucie Św. Rodziny w Łomiankach. Nauczył się jeździć na rowerze, na rolkach, pływa, a ostatnio przełamuje się do parku linowego. Żyjemy pełnią życia.
Agnieszka i Piotr Ratusińscy Rodzice edukujący dzieci w domu
WhatsApp Image 2021-07-17 at 21.04.12
Najtrudniejsze w ED i paradoksalnie najwspanialsze jest to, że jestem ze swoimi dziećmi 24h na dobę... Oczywiście są zajęcia poza domem, w których mój najstarszy syn uczestniczy, ale muszę go na nie zawieźć, poczekać aż się skończą, odebrać i robię to najczęściej w towarzystwie młodszych dzieci, którym też muszę zorganizować czas gdy czekają, aż zajęcia brata się skończą, itd. … Cały mój dzień jest podporządkowany dzieciom. Czasami brakuje mi wolnych chwil, które miałabym tylko dla siebie. Wówczas przychodzi z pomocą mąż, który zabiera całą ekipę na wycieczkę, a ja oddaję się swoim przyjemnościom. Odpoczywam również wtedy, gdy całą rodziną spędzamy nasz wolny czas. Co jest najwspanialsze w byciu z dziećmi? To, że z nimi jestem, że znam swoje dzieci, a one znają mnie, to, że łączy nas silna więź oraz to, że moje dzieci wzajemnie siebie lubią. Myślę, że tego nie udałoby nam się osiągnąć poza edukacją domową.
Magdalena Waleszczyńska Mama edukująca dzieci w domu